Sohbet veya Söyleşi

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Sohbet veya Söyleşi

Sohbet veya Söyleşi

Sohbet yani söyleşi , aslında sohbet kelimesi Türkçe’den gelme bir kelime değildir. Kelimenin kökeni arapça olarak bügüne kadar gelmiş ve biz Türkler tarafından kullanılmıştır. Bizler binlerce yıl önce Sohbet kelimesi yerine kullanmış olduğumuz kelime ise söyleşi , ve bence daha kapsamlı bir kelime olarak anlam taşıyan kaliteli bir anlamdaydı.

Lakin sohbet , arkadaşlarla ve dostluklar arasında yani iki insan veya daha çok bir topluluk arasında kişiler daha çok kullanmaya başlandığından dolayı söyleşi kelimesi unutulmaya mahkum kalmaya başladı. Hal böyle olunca sohbet kelimesi gün gectikce taki günümüze kadar gelen nacizane bir kelime oldu , bu kilemeye ait Sohbet siteleri açılmaya başladı ve hatta bu kelime ile ilgi bir çok arkadaşlık , sosyal paylaşım siteleri dahi açılmıştır. Türkçe kelimeler arasına dahil edilmiş olarak ve arapça kökenli olan sohbet , bizler tarafından tutulduğu için buna olan ilgi sebebiyle ingiliz kelimesi olan Chat bizler için de önemli bir yere gelmiştir. Çünkü ingilizce dili hemen hemen tüm dünya tarafından kullanılan bir dil olduğu için , chat kelimeside bizler için çok önemli bir yere gelmiştır. Herne kadar sohbet gibi chat kelimesine yönelmesekte chat kelimesi harika bir kelime çünkü türkçe karşılığı Sohbet olduğu için biz sohbet siteleri sahipleri için çok önemlidir.

Nasıl ki sohbet kelimesine ait bir çok sohbet sitesi açıldıysa , chat kelimesi içinde bir okadar chat sitesi açılmış ve faaliyet vermektedir. Ama şunu unutmamak lazım sohbet kelimesi ve chat kelimesi biz Türklere ait olan bir kelime değil , sohbet yerine kullanılan kelime söyleşi asıl olan odur. Chat kelimesi ise ingizlice olan bir kelime ,lakin bizler çoķ kullanmaktayız. Aslında Chat kelimesi reel hayatta ortamlarda kullanılan bir kelime degil , sanal ortamda arkadaşlık sitelerine girmek isteyenler googlede chat yazar ve chat sitelerine girmek için kullandığı bir kelimedir.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

1 yorum var: “Sohbet veya Söyleşi”

narin 1 Nisan 2016

aynen sohbet kelimesi arapçadan gelen bir kelimedir. Asıl Türkçede sohbet yerine söyleşi kelimesi kullanılırdı. Ama sohbet kelimesi daha cazip geldiği için sanırım daha fazla kullanılmaya başlandı ve günümüzde söyleşi ne yazık ki tamamen yerini sohbete bırakmış oldu 🙂

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com