Sohbet sitesinde islam

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Sohbet sitesinde islam

Sohbet sitesinde islam

Tamsohbet islami sohbet odaları sitesinde yazışıp sorf ederken kullanıcılardan biri tanışma butonuna basıp tanışmak istedi tabi ki kabul ettim kısa bir islami tanışma ve yazışmasından sonra birbirimize ısınmaya başladık. Konu konuyu açarken o arada birbirimize olan sıcaklıkta artıyordu, bir ara islami sohbet konusu açıldı ve bana islamla aran nasıl deyince ben elhamdülillah Müslümanım ve aram

İslamla çok iyi dedim , peki ya senin aran din ile nasıl diye sorunca o bana inanmadığını söyledi o an biraz sendeledim ve üzüldüm kendisine sordum niye İslama inanmıyorsun o bana fizik teorilerinden girip bazı olayların fiziksel olduğunu anlatmaya sapık bir düşünce olan Darwin ci tezleri anlatmaya başladı. Bunları duyunca şok oldum , ben allah (cc) her şeyin yaratıcısı olduğunu her şeye kadir olduğunu yazdım ve ekledim dünyanın fizik teorileriyle ve patlamalarla oluşamayacağını güneşin atmosferde bir dayanağı olmadan orda duramayacağını orda onu tutan bir gücün olduğunu dünyayı da mevcut olan haliyle işleyenin bir ustasının olduğunu anlattım.

Tavana asılı bir lambanın nasıl kablosunu koparmasıyla yere düşeceğini ve onun parçalanacağını söyleyip güneşin düşmediğini ısrarla anlattım, ek olsun diye yıldızlarında tutan bir gücün olduğunu söyledim. Güneş denen bu ışık ve ateş parçasının bir milimetrenin yüzde biri dünyaya yakin olursa her şeyin yanıp kule döneceğini bir milimetrenin yüzde biri dünyaya uzak olursa her şeyin donacağını yazdım. Bu simeteri ve bu hesaplamanın bu dengenin oluşu fizik teorileriyle anlatılması mümkün olmadığını ve bu dengenin oluşunu sağlayan sonsuz bir gücün olduğunu bir ustanın varlığından söz edilmesi gerektiğini söyledim, her şeye kadir olan bu güç sahibi Allah (cc) dur. Bana Allahı sordu kimdir niye görünmüyor nerdedir ? Ben ise görünen bir şeyin gücünün ve gizeminin olduğuna inanılmaz somut şeyler mevcut olan varlıklardan ibarettir.

Allah soyut bir kavramdır gözle görünmez en büyük fark soyut olmasıdır, soyut şeyler görünmez nur üstü nurdur. Hani akıl denen melekeyi görebiliyor musun akılda soyuttur eğer akıl somut olmuş olsa insan diye bir varlık olmazdı ve az buçuk fikirlerinden badanaj etmeye başladı, Allah (cc) varlığını kabullendi. Bence de diyerek dünyanın oluşu doğal olayların bazen fiziği zorladığını bunların fizikten uzak sonsuz bir gücün olduğunu düşünüyordum kendimce kendimi kandırdım hep , ama meğerse her şeye kadir olan ALLAH’tır diyerek kabullendim. O zaman onun bu söylemleri beni çok mutlu etti bilinmelidir ki yoktan var etme hiçbir nama ve varlığa haiz olmadığı gibi sadece ve sadece var etme Allaha mahsustur. Diriltmede ancak onun istediği ile olur. Kainattaki milyarlarca saman yollarının dengesini koruya bilen güç dünya denen gezegenin içindeki varlıkların dengesini korumak onun için çok kolaydır. O güç kudret sahibi alemlerin rabbi ALLAH’tır (cc). islami Sohbet sitesinin bir faydası da görülmüş oldu. Bütün İslami sohbet kullanıcıların Tamsohbet.Com Chat sitemde bu yazıyı okuması dileğiyle. islami sohbet ve islami chat keyifli sohbetler sunar.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Sohbet sitesinde islam”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com