Ramazan Ayında Oruç Tutacaklar İçin Tavsiyeler

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Ramazan Ayında Oruç Tutacaklar İçin Tavsiyeler

Ramazan Ayında Oruç Tutacaklar İçin Tavsiyeler

Ramazan Ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle oruç tutan insanlar sıcak havalardan dolayı oldukça zorlanmaktadır. Bu nedenle sağlıklarına daha fazla dikkat etmelidirler. Allah’ın izniyle hiç birşey olmaz desenizde, sağlık ihmale gelmeyeceği için sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Yaz günlerinde hem çalışıp, hem oruç tutuyorsanız özellikle uyarılarımızı dikkate almanızı tavsiye ederim.
– Yaz mevsiminde en çok ihtiyaç duyulan içecek sudur. Ramazan Ayı nedeniyle susuz kalacağınız için iftar ve sahurlarda vücudunuzun ihtiyacı kadar su tüketmelisiniz. Bir insan ortalama günde en az 2 kg su tüketmelidir. Su ihtiyacınızı sadece su içerek gidermek yerine sulu meyve ve sebzelerde tüketebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, karpuz, kavun gibi meyveler su ihtiyacınızı gidererek sizi ferahlatacaktır.
– Ramazan Ayı dolayısıyla öğünleriniz azalacağı için vitamin ve protein içeren gıdalar tüketmelisiniz. Tüketeceğiniz vitamin ve protein içeren gıdalar sizi oruç tutarken güçlü kılacaktır.
– Ramazan Ayının en büyük sağlık sorunlarından birisi uykusuzluktur. Sahura kalkıldığı için insanların uyku düzeni tamamen bozulur. Uyku düzeni bozulan bir insan, ertesi gün kendini halsiz ve yorgun hisseder. Böyle bir durum yaşamamak için akşamları erken uyumanızı tavsiye ederim.
Başlıca dikkat etmeniz gerekenleri sıralamaya çalıştım. Allah oruç tutacak müslüman kardeşlerimizin oruçlarını kabul etsin ve onlara yardımcı olsun. Sağlık sorunu olan ve ilaç kullanan müslüman kardeşlerimize ise oruç tutmalarını önermiyoruz. Oruç tutmak yerine diğer ibadetlerinizi yerine getirmek sizi aynı sevaba ulaştıracaktır inşallah. Hayırlı ramazanlar.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Ramazan Ayında Oruç Tutacaklar İçin Tavsiyeler”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com