Popüler Kültürde Chat Olgusu

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Popüler Kültürde Chat Olgusu

Popüler Kültürde Chat Olgusu

Yaygın görüşe göre chat, sanal ortamda eşzamanlı olarak haberleşme ve iletişime yarayan servislere verilen bir isimdir. Ancak Chat olgusunun toplumsal boyutu, sadece iletişim kurma aracı ve sohbet ortamına girmek amacını aşan daha kapsamlı ve daha hassas bir konudur. Chat olgusu yalnızca internet kafelerdeki kullanıcılar ile sınırlı olmayan ve sanal ortamdaki herkesin kullandığı bir hizmettir. Yaptığımız izleme ve incelemerde elde ettiğimiz bulgular ışığında, bütün internet kullanıcılarının bir defa da olsa chat yaptıklarını söylemek mümkündür.. Bu bilginin yanısıra bazı kişilerin chat yapmaktan vazgeçtikleri de anlaşılmıştır. Bu bağlamda çalışma grubumuzun %63.3 ü hala chat yapmaya devam etmekte, %36.7 si ise chat yapmamaktadır. Araştırma sahasından elde edilen verilere bakarak chat servislerinin kullanılma nedenleri, – yani chat yapma nedenleri ve chat yapmayı bırakma nedenleri – genel hatlarıyla şunlardır.

Bir çok kişi chat yaparak yeni dostluklar ve arkadaşlıklar edinme hevesinde ve bu sebepten dolayı chat yapmayı severek yapmaya devam edebibiliyor.

Bu duşunede olmayanlar ise , tam tersine chat odalarında yapıla ahlaksız yazışmalar , kötü niyetli , ark niyetli ve en büyük sorun ise bayan yerine giren erkekler ayrıca erkek yerine giren bayanlar yüzünden chat sitelerine asla giriş yapmak istemiyorlar. Aslında chat sohbet siteleri çok kullanışlı ve insanlara harika duygular yaşatan uygulanalar , elbbette ki herkesin görüşü kendine aittir. Dileriz ki ücretsiz chat sitemizde harika vakitler geçirirsiniz.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Popüler Kültürde Chat Olgusu”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com