Oruc Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Oruc Tutarken  Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?

Oruc Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?

Ramazan Ayında insanlar en çok orucu nelerin bozduğunu ve oruç tutarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini merak eder. Bu yazımızda sizlerle orucu nelerin bozacağını ve oruç tutarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini paylaşacağım. Oruç, insana kendini sınama dersi verir, İradeli ve nefsimizi kontrol etmeyi öğretir. Bu nedenle oruç tutarken sakıncalı durumlardan uzak durmalıyız. Peki nedir bu sakıncalı durumlar? Sizler için madde olarak sıralıyorum. Oruc Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?
– Oruca niyetlendiyseniz herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı sürece orucunuzu bozmamalı ve iftar saatini beklemelisiniz.
– Unutarak yediğiniz yada içtiğiniz herhangi bir gıdanın ardından ağzınızı çalkalamalı ve orucunuza devam etmelisiniz. Allah iyi niyetinizi görecektir.
– Vücudunuzun herhangi bir yerinde çeşitli nedenlerden ötürü bir kanama meydana geldiyse orucunuz bozulur.
– Oruç tıpkı namaz kılmak gibi bir ibadettir. Bu nedenle namaz kılarken gösterdiğiniz saygıyı, Oruçluyken orucunuzada göstermek zorundasınız. Öfke ve sinirden uzak durun. Aksi halde tutacağınız oruçların bir sevabı olmayacaktır.
– Ramazan Ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle en çok sorulan sorulardan birisi, denize girmek orucu bozar mı? Hayır denize girmek orucu bozmaz ama ağzınıza su kaçırmadığınız sürece.
– İlaç kullanan ama niyetli kişiler, ilaçlarını oruçluyken alsalar oruçları bozulur mu? Evet oruçları bozulur sağlık sorunları olan kişilere dinimizce oruç zorunlu değildir.
– Oruçluyken sıcak havalar nedeniyle bayanların biraz açık giyinmesi orucu bozar mı? Mahrem bölgelerinizin kapalı olduğu sürece bozmaz.
Niyetliyken dikkat etmemiz gereken başlıca maddeleri ve merak edilen birkaç soruyu sizler için cevaplamaya çalıştım. Sizinde sormak istediğiniz ve merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum yaparak sorularınıza cevap alabilirsiniz.Oruc Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Oruc Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ? Orucu Neler Bozar ?”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com