Eski Sohbetler

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Eski Sohbetler

Eski Sohbetler

1950 1960 yılların hararetli gecelerin en önemli konusu anlatılan masallar yaşanmış hatıralar ve koyu sohbetlerdi. Tekonolojinin olmadığı bu dönemlerde köy ortamlarında toplanan köylü halkı gece muhabbetleri seyredilen bir televizyon değil anlatılan hikayeler, geçmişten rivayetler derin sohbetlerdi. Ahalinin biri konuyu açar daha sonra konu konuyu devam ettirirdi ,

konunum başlangıçı olan Sohbet okadar sıcaklığını artırırdiki zamanın akışı sanki niyagara Şelalesi misali yukardan aşağıya akan su kütlesi gibiydi , adeta gözü açıp kapama gibiydi. Zaman akıp gidiyordu kimse zamanı durduramiyodu bir bakıldıki gecenin bağrında sonlaniyordu sohbet bitince 7 8 saatin nasıl geçtiği fark edilmiyordu. Küçük kutu denen radyo cihazı evlere dolmaya başladı , ahali radyonun etrafına oturur sıkectir haberdir derken dinlenince o güzelim sohbetler özelliğini azda olsa kaybediliyordu zaman devrinde dönerken teknoloji de gelişiyordu kutunun içindeki insanlar oynuyor ve görünüyordu bu cihazın ismide televizyondu , televizyonun makbu oluşu ile ahali evine kapanmaya başladı o derin sohbetlerin yaşandığı köy toplantıları gece sohbetleri neredeyse bitiveriyordu. Kimi zaman heyecan kimi zaman adrenalin kimi zamanda yaşamayan yaşanmış gibi kahramanlar artık anlatılmıyor ve sohbetler adeta kabuğuna çekilmişcesine gömülüyordu.

Teknoloji denen kavram zamana adeta hükmediyordu bilgisayar denen cihaz koyu sohbetleri tamamiyle bitirir oldu bu cihaz hem göze hem kulağa hitap ettiği gibi parmakların marifeti ortaya çıkı veriyordu , buda yetmezmiş gibi internet denen ağ sarhoşluğu bütün dünyayı sardığı gibi insan denen varlığı esir alıyordu, insan bu ağa yenik düşüyordu bu ağ gerçeklere inat sanalı ortaya çıkarıyordu , eski sohbetler miadını tamamlamış teknoloji hükmüyle yeni sohbetler başlamıs sohbet odaları , chat odaları sitelerde boy gösterir oldu , insan denen varlık toplamayı bir yana bırak soyutlanmişcasına yalnız kalma seçeneğini kullanıyordu. Chat siteleri, sohbet odaları derken yüz yüze olan insan ilişkileri adeta Sibirya soğugu gibi dondu. Aslında donan eski sohbetler değil teknolojinin bir çağı açıp bir çağı kapamasıydı , yeni nesil teknolojiye rahat uyum sağlarken eskiler ise biraz zorlanıyordu işte hayat budur. Geçmişin sohbetine inat yeni zamana uyum sağlamak için eski sohbet sıcaklığını aratmadan sizleri tamsohbet.com chat siteme bekliyorum , sıcaklık eski sıcaklıktan daha sıcak olması dileğiyle.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Eski Sohbetler”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com