Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar kahve bahane Bol Muhabbetli Sohbet Odaları,nda sohbet şahane Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane diyen atalarımız boş yere dememişler toplum olarak zaten sohbeti seven bir milletiz.Bundan dolayıdır ki sohbet üzerine çok sözler yazılmış çok şarkılar dile getirilmiştir.

Bir fincan kahveye, saklanmış sohbet, gel beraber içelim, diller konuşsun. Nefreti yok ettik, sevgi müebbet, diller yorulursa, kalpler konuşsun hatta bazen gözlerimiz bile konuşur dilimizin sustuğu yerde gözler devreye girerek bakışları ile konuşur.Hepimizin bir kuyusu var elbet. Ender ine gömdüğümüz kaygılarımızı, ihtiraslarımızı, tutkularımızı saklayan, en mahrem sohbetlerimizi paylaştığımız, en cesur itiraflarınızı haykırdığımız bir kuyu, utandığımız anılarımızın yatağı.

Endişelerimizin barınağı. Kuyulardan delik deşik olmuş bir yolda, düşe kalka yürür gibi yaşıyoruz hayatı. Çukur çukur olmuş bir kalple.Biz insanlar dertlerimizi sorunlarımızı kederlerimizi acılarımızı sevinç ve mutluluklarımızı konuşarak sohbetlerde paylaşan insanlarız.insanlar konuşa konuşa anlaşır Hoş sohbet için hoşgörülü olmak lazım.

Dünya kurulduğundan bu yana sohbet üzerine çok söyleşiler şiirler sözler yazılmıştır örnek verecek olursak bunlardan bir taneside yunus emredir.

Yunus Emre Derki

Erenlerin sohbeti, ele giresi değil.
Sohbete kavuşanlar, mahrum kalası değil.

Gezmek gerek her yeri, bulmak için, bir eri,
Sarraf tanır cevheri, herkes bilesi değil.

Bir pınarın yanına, kapalı testi kona,
Kırk yıl orada dura, kendi dolası değil.

Sohbetle parlar iman, talip kazanır irfan.
İnsanı arif yapan, fesi, hırkası değil.

Önce doğru iman et, haramdan el etek çek
Ruha gıdadır sohbet, badem helvası değil!

Dinimizde bile sohbetin önemi vardır.kısacıkta olsa dinimizdeki sohbetin önemini hatırlayalım.

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Dinimizde sohbetin önemi

Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. chat odaları, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Sohbetiniz bol muhabbetiniz tatlı olsun arkadaşlar Bol Muhabbetli Sohbet Odalarından saygılarımla

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

0 yorum var: “Bol Muhabbetli Sohbet Odaları”

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com