Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri

Yetişkin Sohbet Yetişkin Sohbet


Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri

Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri

Dostluk ve Arkadaşlık Değerleri, Günümüzde Dostluk ve Arkadaşlık Kavramı, Geçmiş Dönemlerde Yaşanan Dostluklar ve Arkadaşlıklar
İnsan yaşamında Aile değerleri kadar Dostluk kavramlarıda önemlidir. Yaşamın beraberinde getirdiği sorunlar ve olumsuzlar durumlar karşısında insanların tek sığınakları aileleri ve dostlarıdır.

Dostlar insanlar için o kadar önemlidir ki bazen ailelerin dahi önüne geçebilir çünkü ailemiz ile paylaşamadığımız konuları dostlarımızla rahatlıkla paylaşabiliriz. Gerçek bir dost, art niyet gözetmeksizin dostunun iyi ve mutlu olmasını ister. Günümüz şartlarında dostluk ve arkadaşlık değerlerine eskisi kadar önem verilmemektedir. Geneli bu değerlendirmenin içerisine sokmuyor olsakta çoğu insanın kişisel menfaatlerini gözeterek çıkar ilişkileri sürdürdüğünü görüyoruz. Dostluk ve arkadaşlık ilişkilerine art niyet yada çıkarların dahil edilmesi son derece yanlış bir davranıştır.

Dürüst ve iyi niyetli bir kişi kesinlikle çıkarları uğruna insanları kullanmamalıdır. Dostluk değerlerini geçmiş dönem ve şu anki döneme göre karşılaştıracak olursak, insanların geçmiş dönemlerde arkadaşlık duygusuna daha fazla önem verdiğini görebiliriz. Dostluk ve arkadaşlık değerlerinin geçmişe göre azalmasını şu şekilde değerlendiriyorum. Geçmiş dönemlerde insanların refah düzeyinin iyi durumda olması, aile bağları ve dostluk duygularını güçlendirmiştir. İnsanların geçim sıkıntısı ve sorunların uzağında sürdürdükleri mütevazi yaşamlarının en önemli değerleri arasında aile bağları ve dostluk kavramının olduğunu söyleyebiliriz.

Bu düşüncemi bir örnekle doğrulamak istiyorum. Günümüzde Aileler çocuklarının akraba ilişkilerinin zayıf olmasından şikayet ederler değil mi? Çünkü onların döneminde Aile, Akraba ve Dostluk değerleri çok daha fazla önemseniyordu. İnsanlar malesef değişen dünya ile birlikte hayatın en önemli değerlerini unutmaktadır. Bu durumun önüne geçip dostluk ve kardeşlik duygularına yeniden hayat vermek için kişisel çıkarlar, kıskançlıklar, egolar ve öfke problemlerinden uzak durmalıyız. Sevdiklerinizin mutluluğu ile mutlu olmayı öğrendiğiniz zaman gerçek bir dostluğa sizlerde ilk adımı atabilirsiniz.
Bu yazımda unutulan değerleri yeniden hatırlatmak istedim. Yanlız ve mutsuz bir insan olmak istemiyorsanız, insanlar ile ilişkilerinizi güçlü tutmalısınız. Unutmayın insan ilişkileri güçlü, çevresiyle barışık bir kişi hayat boyu başarılı ve mutlu olacaktır.

Diğer Yazılar:

Yazar:

admin bilgi@zurna.net

1 yorum var: “Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri”

naz 3 Haziran 2016

Dostluk ve arkadaşlık değeri ne yazıkki günümüzde kalmadi

Yorum Yap:TAMSOHBET.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 2661, kullanıcı 270 kanal içerisinde chat yapmaktadır.

error: Emek Hırsızlığı Yapma!

Tam Sohbet 2015-2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesi zurna.net iştirakı olup sohbet odaları hizmeti vermektedir.

harikasohbet.com